معرفی فونت فارسی یکان بخ از رضا بختیاری فرد

معرفی فونت فارسی یکان بخ موضوعی هست که در این مقاله از دسته معرفی فونت های فارسی بهش می پردازیم فونت یکان بخ یکی از بی نظیر ترین فونت های فارسی است که در سبک فونت یکان و بر اساس اون فونت طراحی شده است.فونت یکان بخ میشه گفت بین فونت های فارسی از اصولی ترین فونت ها محسوب میشه و تناسب بین حروف در تایپ فونت بی نظیر هست!

معرفی فونت فارسی یکان بخ از رضا بختیاری فرد

فونت یکان بخ توسط آقای رضا بختیاری فرد طراحی شده است که یکی از طراح های معروف کشور محسوب میشوند فونت یکان بخ در بیشتر سایت های ایرانی به عنوان وب فونت استفاده شده است.

 

ویژگی های فونت فارسی یکان بخ

 • ارائه شده در 8 وزن حرفه ای و استاندارد
 • ویژه استفاده در پاراگراف ها،طراحی وب،عناوین،تبلیغات و…
 • دارای نسخه های وب فونت و فرمت های استاندارد فونت
 • تناسب بین حروف و طراحی اصولی فونت

 

توضیحات طراح فونت در مورد فونت یکان بخ

یکان بخ قلمی است ویژه‌ی فضای پیکسلی. فرآیند بازطراحی و بهینه‌سازی این قلم برای وب و رابط کاربری بر پایه‌ی قلم یکان برای تمام گلیف‌ها انجام شد. هدف از طراحی دوباره‌ی این قلم، دستیابی به نوشتاری یک‌دست، منظم و چشم‌نواز برای فضای وب بود. به همین منظور تغییرات زیادی در ساختار، ضخامت، فرم‌ها و فاصله‌گذاری‌ها ایجاد شد.

در این قلم وزن کلی حروف کاهش یافته و ضخامت خطوط عمودی و افقی (با در نظر داشتن خطای باصره) برابر است. بازطراحی فرم‌ها با مبنا قرار دادن شبکه‌ای شطرنجی انجام شد. مجموعه‌ی این کارها باعث افزایش انطباق قلم با فضای پیکسلی و شفافیت آن شد.

قلم یکان توسط مسعود سپهر طراحی و اجرا شده است. فرآیند بازطراحی این قلم توسط رضا بختیاری فرد در سال ۱۳۹۴ انجام شده و خانواده‌ی این قلم در ۸ وزن، در سال ۹۵ تکمیل شد. هم‌چنین در سال ۹۶، حروف کوردی به این قلم اضافه شد.

برای خرید قلم -> ایمیل بزنید

 

 

برای حمایت از طراح فونت و رعایت حقوق طراحان لطفا نسخه اصلی این فونت رو از آقای رضا بختیاری فرد (طراح فونت) خریداری نمایید روند طراحی فونت یک پروسه طولانی مدت و پرزحمت و دردسری هست و اینکار درست نیست که ما زحمت طراح فونت رو با کمی ارزان خریدن فونت هدر بدیم. با حمایت از طراحان فونت فارسی تایپ فیس فارسی روز به روز پیشرفت خواهد کرد…

 

 

پیشنمایش فونت فارسی یکان بخ

120
امتیاز :
معرفی فونت فارسی یکان بخ از رضا بختیاری فرد
5 از 1 رای
دیاکوگرافیک دیاکو گرافیک از فروردین ماه سال 99 در محور خدمات طراحی گرافیک و فایل ها و آموزش های گرافیکی شروع به فعالیت نمود. دیاکوگرافیک همچنین شامل یک بخش فروشگاه فایل می باشد که می توانید فایل های مورد نیاز خود را خریداری نمایید امید است با حمایت شما در این عرصه بهترین باشیم!
همراه ما باشید در کانال،دیاکو گرافیک عضویت در کانال تلگرام

دیدگاه خود را ارسال نمایید

 1. رضا
  ۰۹:۳۴ مورخه ۰۸ مهر ۰۰

  سلام
  از کجا میشه یکان بخ رو خرید؟

  • دیاکوگرافیک
   ۰۹:۵۸ مورخه ۰۸ مهر ۰۰

   با سلام

   فقط باید بصورت مستقیم از آقای رضا بختیاری فرد بخرید وارد سایتشون بشید راه ارتباطی گذاشتن

   rbakhtiarifard.ir

   ایمیل و ادرس سایت اقای بختیاری فرد رو هم توی این پست گذاشتیم